FESTIVALIO DALYVIAI

2017 gruodžio 11 / 0 COMMENTS / 328 VIEWS

Festivalio dalyviai

Ispanija

Santrauka „Nelegalai“

Būkime sąžiningi : karas. Mirtis. Egzodas. Pabėgeliai. Tai yra „nelegalu“. Ir tuo pat metu, šalia, mes dalinamės…Mes dalinamės jūra – vieni žaidžia su bangomis, kiti jose miršta. Skirstome pinigus, duodame išmaldą. Dalinamės drabužiais, kai jie tampa nebereikalingi mums patiems. Dalinamės maistu, nes pritariame NVO veiklai. Dalinamės skausmu, o tuo pat metu televizija mums rodo skausmingas naujienas. Mes demonstruojame susirūpinimą: rengiame tarptautinius kongresus, kalbame Jungtinėse Tautose, priimame daugiašalius nutarimus, teikiame ekonominę pagalbą… Tačiau nieko nekeičiame: juokingai menkos pabėgelių kvotos, statome vis aukštesnes tvoras, kuriame  baisias pabėgelių stovyklas. Taip. Mes visa tai jau žinome…ir niekas niekada nepasikeis.

Ispanija
Kanada

Kanada

„Antigonė…Persvarsyta“

O kas, jei mes atradome teatrą „kitaip“ ? Jei mes jį iš naujo supratome… Savaip? Juk pastatymas nėra pagrindinė misija. Mes susižavėjome, mes sugalvojome ir pabandėme naujai pažiūrėti į puikų klasikinį graikų teatrą: Antigonę.

Rusija

Moljero „Išsimokslinusios moterys“ 

 

Tai kūrinys apie blogų santykių šeimoje pasekmes. Visi šeimoje turi turėti savo vietą. Pavyzdžiui, vyras turi būti šeimos galva, jis turi vadovauti ir visi turi jį gerbti. Moteris – turi auginti vaikus, gaminti maistą ir tvarkyti namus. O kas… Jei viskas apsivers aukštyn kojomis – moteris norės būti šeimos galva, norės mokytis filosofijos? Mes jums parodysime, kokių tai turi pasekmių. Šioje pjesėje parodomas kasdienis žmonių gyvenimas. Šioje pjesėje – keičiasi šeimos, keičiasi moterys…

Rusija
Prancūzija

Prancūzija

Sveiki!

 

Pjesė, kurią norime jums parodyti – savotiška monologų serija, ironiškai perteikianti „didžiąsias“ viduriniosios klasės dramas. Tai lyg veidrodinis atspindys, nerimą keliantys kasdienybės klausimai ir „įvaizdis“, kurį privaloma atitikti bet kokia kaina.

Bulgarija

„Eugenija Grandė“, Lianos Konakchievos teatrinė adaptacija

 

„Eugenija Grandė“, išleistas 1833 m., yra pirmasis didelės apimties Onore de Balzako romanas, vienas iš jo šedevrų.
Eugenijos personažas yra spinduliuojantis tyrumu – pastatomas prieš jos tėvo personažą, baisųjį Grandet, kuris iš godumo padarė meną. Troškiame provincijos mieste, kuriame visi vienas kitą šnipinėja ir nieko nedaro be išskaičiavimo, Eugenija yra toji, kuri tebetiki meile… Tuo tarpu jos tėvas galvoja tik apie pinigus. Ši pora, kurioje kiekvienas paniręs į savo aistras, yra viena garsiausių prancūzų literatūroje.

Bulgarija
Čekija

Čekija

Aplink pasaulį per 80 dienų – arba kas iš to lieka.
Komedija pagal Žiulio Verno romaną

 

Tai ne pirma Žiulio Verno „Aplink pasaulį per 80 dienų“ interpretacija, tačiau šįkart spektaklio veiksmu yra siekiama paneigti, jog Žiulis Vernas – tik „vyrų reikalas“. Aktoriai siūlo savo versiją, kurioje pjesės veikėja Jamie Fogg ir jos sekretorė turi aplėkti pasaulį per 80 valandų, ieškodamos dingusios sutarties.

Serbija

„Netikras ligonis“

Arganas, turtingas buržua, kuris yra įsikalbėjęs ligą ir aklai tiki gydytojais.
Pirmojoje santuokoje jis susilaukė dviejų dukterų : Angelique ir Luison. Antroji jo žmona Beline yra manipuliatorė ir veidmainė. Angelique myli Cleante, bet tėvas tam nepritaria ir nori, kad žentu taptų kitas. Tai Thomas Diafoirus – drąsus ir šmaikštus Argano dukters sūnėnas. Abi Argano seserys, Beraldine ir Odette, siekia „grąžinti“ broliui sveiką protą ir apginti sūnėną. Toinette, Argano tarnaitė, protinga ir paveiki mergina, stengiasi atgrasyti Arganą nuo vaistų vartojimo. Toliau belieka atsikratyti Beline įtakos. Padedamas Toinette , Arganas imituoja savo mirtį ir pamato visą savo žmonos dvilypumą. Tuo pačiu jis sužino apie savo dukters ir Cleant meilę ir, patartas Beraldine ir Toinette, sutinka „gauti gydytojo rūbą“.

Serbija
Lietuva

„Kai jie palieka…“, Lietuva

Asmeninių prisiminimų retrospektyva „Kai jie palieka…“

Mažos – didelės dramos. Vaikystės akimirkų retrospektyva . Nematoma riba, skirianti dramą nuo komedijos…
Neleido, neatsakė, nepastebėjo, neatsisuko…
Kokiais žodžiais prabyla vaikystė, likusi anapus…

Rumunija

Meilės paslaptys

 
AMIFRAN ARAD RUMUNIJA pristato:
„Meilės paslaptys“, pagal Christian Caro ir Sylvaine Hinglais tekstus.
Ne, mes nesiekiame atsakyti į klausimą – kas yra meilė? Neaiškinsime, kas gi ta „meilės paslaptis“. Kita vertus, norime paskatinti apmąstymus apie tai, kas nutinka, kodėl tam tikru metu vienijantis meilės jausmas miršta, kas žudo meilę?
Ir, žinoma, dar daugiau…

Rumunija
Vengrija

Vengrija

 Pasisveikinkite su tais, kurie palieka.

Gimimas ir mirtis: du pagrindiniai mūsų žemiškosios patirties etapai. Privilegijuotosios akimirkos, kurias vadiname gyvenimu. Galvoti apie mirtį nelengva. Dar sunkiau yra žaisti su mirtimi. Mes stengiamės šlovinti gyvenimą ir pasakyti tai, ką spėjome suvokti per savo 18 metų. Sakoma, kad gimimas yra mirties antonimas, bet gyvenimui antonimo dar nerasta. Matome, kas vyksta po gimimo, bet kas vyksta po mirties? Kas tai žino? Kas tai matė, patyrė ? Kas ta mirtis? Kodėl jos bijome?
Štai mūsų atsakymas. Scenoje….

Italija

„Kas neturi savo Minotauro?“

Šis spektaklis semiasi įkvėpimo iš Tesėjo nuotykių labirinte. Tesėjas, jam nežinant, kovodamas su Minotauru, kovoja pats su savimi. Ariandė pagaliau sutinka keistą veikėją Dievą Bakchą. Kankinamas abejonių dėl savo įsipareigojimų, Tesėjas puola i olą tikėdamasis susigrumti su žmogumi buliaus galva, bet tikroji jo kova bus su jo paties praeities šešėliais. Labirinto išorėje, Faedra et Ariandné, Minotauro seserys, draskomos tarp kūniškų malonumų paieškos ir tobulos meilės siekio, mato Tesėjuje tą, kuris gali išpildyti abu šiuos troškimus. Seserų likimai išsiskirs pakeliui i Atėnus.

Italija
Category:

LSMU
Veterinarijos akademija
Tilžės g. 18

francophonie2018@gmail.com

+37067323464